10 najdłuższych meczów zapaśniczych kobiet w historii

10 Longest Women's Singles Matches In Wrestling History

Najdłuższe pojedynki zapaśnicze solo

Początki wrestlingu kobiet w Ameryce Północnej były trudne, kobiety nie były traktowane poważnie przez większość lat 90. i 2000. Ich walki były niezwykle krótkie, ponieważ były głównie wykorzystywane jako rozrywka na żywo. Jednak w Japonii niektóre z najlepszych zapaśniczek w historii brały w tej epoce udział w klasycznych walkach.

Devil Masami kontra Chigusa Nagayo na festiwalu AJW Summer Night w Budokanie (36:52)

22 sierpnia 1985 roku na festiwalu AJW Summer Night w Budokanie Devil Masami i Chigusa Nagayo zmierzyli się w meczu o tytuł All Pacific. To była wyjątkowa walka, w której obie kobiety naciskały na siebie do granic możliwości. Po niemal 37 minutach nie byli już w stanie kontynuować walki. To był wspaniały mecz, wyprzedzający swoje czasy.

Bull Nakano kontra Devil Masami na JWP (37:36 minut)

18 kwietnia 1993 Bull Nakano pokonał Devil Masami w epickiej i pamiętnej walce. Ta walka otrzymała pięć gwiazdek od Dave’a Meltzera. To było 37 minut akcji, dobrych momentów i doskonałej historii.

Mercedes Martinez kontra Angel Orsini na WSU The Final Chapter (38:41 minut)

Mistrzyni Świata WSU Mercedes Martinez zmierzyła się z mistrzem WSU All Guts No Glory Angelem Orsinim w drabinkowym meczu, w którym wszystko było na szali.Była to brutalna bitwa, która trwała 38 minut i 41 sekund.

Momoe Nakanishi kontra Kumiko Maekawa na AJW Zenjo Turbulence (42:34)

Po latach rywalizacji Momoe Nakanishi i Kumiko Maekawa ponownie zmierzyły się o tytuł All Pacific. To był fenomenalny mecz, który trwał 42 minuty i 34 sekundy i pokazał, że japońskie zapasy kobiet znacznie wyprzedzały ówczesne zapasy amerykańskie.

Wesna kontra cheerleaderka Melissa na ChickFight IX (43:05 minut)

Wesna i Cheerleaderka Melissa zmierzyły się w meczu o mistrzostwo RQW Women’s Title w Anglii. Mecz zakończył się remisem po 43 minutach.

Utami Hayashishita kontra Syuri w wydaniu specjalnym STARDOM Tokyo Dream Cinderella 2021 (43:19 minut)

12 czerwca 2021 roku w Tokio Utami Hayashishita obroniła tytuł mistrza świata przeciwko Syuri, stocząc jedną z najbardziej niesamowitych walk w historii wrestlingu kobiet. Po intensywnych 43 minutach mecz zakończył się podwójnym nokautem. To było prawdziwe arcydzieło.

Momoe Nakanishi kontra Kumiko Maekawa w AJW Tag League The Best (60 minut)

24 października 2001 roku na gali AJW Tag League The Best Kumiko Maekawa i Momoe Nakanishi stoczyły bardzo zaciętą walkę, która zakończyła się remisem po 60 minutach.

Manami Toyota kontra Kyoko Inoue w AJW G*Top 2. miejsce (60 minut)

7 maja 1995 roku Manami Toyota obroniła tytuł mistrza świata WWWA przeciwko Kyoko Inoue w epickim meczu, który zakończył się remisem po 60 minutach.

Mercedes Martinez kontra Lexxus na WSU Martinez kontra. Lexxus (73 minuty)

6 sierpnia 2011 roku Mercedes Martinez i Lexxus walczyły przez 73 minuty o tytuł mistrza świata WSU, dając z siebie wszystko. Martinez wyszła zwycięsko i zachowała tytuł.

Mercedes Martinez kontra Tessa Blanchard na RISE 10: Szaleństwo (75 minut)

Najdłuższą walką w historii wrestlingu kobiet był 75-minutowy mecz Iron Woman pomiędzy Mercedes Martinez i Tessą Blanchard. Martinez ostatecznie wygrał walkę 5-4 i został nowym mistrzem Phoenix Of RISE.